Velikonoční jarmark na Ladovce

11. 4. 2017

Pravidelně každý rok pořádáme u nás na Ladovce vánoční trhy. Už jich bylo požehnaně, tak jsme akci lehce abgrejdovali a uspořádali Velikonoční jarmark. Děti navyráběly spoustu překrásných velikonočních dekorací a vyrazily nabízet své zboží rodičům a přátelům školy. Protože se snažíme býti školou zdravou, se zdravým programem, podařilo se nám do areálu umístit i stánek s fairtradeovou kávou. Zainteresovaná kolegyně, která se fairtradeové problematice hodně věnuje i ve svém volném čase, pak nejen nalévala kávu, ale také vysvětlovala, co tento pojem znamená a rozdávala informační letáčky.

Také se dětem včas podařily napěstovat bylinkové truhlíčky a květináčky, takže jsme mohli nabízet i zdravou alternativu různých ochucovadel. Vajíčka na různý způsob samozřejmě jarmarkem vládla, ale ani ta bych úplně nezatracovala, V přiměřeném množství, pět vajec týdně, obsahují zdraví prospěšné bílkoviny a jiné důležité látky. Ještě je potřeba zmínit stánek s bylinkovým houstičkami z celozrnné mouky, které šeťáčci pekli těsně před akcí. Než se mi je podařilo zvěčnit na fotografii, byly pryč. Ani jednu mi, nenechavci, nenechali. Tak snad příště.

Akce se podařila. Počasí přálo, děti, rodiče i přátelé školy byli maximálně spokojení. Takže co více si přát? Snad jen to, aby se příští akce, snad přepolní orientační běh zaměřený na tématiku zdravého životního stylu, také takto povedla.