Ve zdravém těle zdravý duch :)

29. 9. 2016

Naše Ladovka se právem prezentuje jako sportovní škola, vždyť výborných a úspěšných sportovců máme plné třídy…a na nás je, abychom našim sportovcům zajistili nejen to zdraví fyzické, tedy pohyb, sportovní vyžití…, ale abychom dohlíželi také na jejich dušičku. Vždyť i o tom je zdraví. Proto se naše škola hned na začátku školního roku zapojila do projektu realizovaného K-centrem Litoměřice – ve spolupráci s Městem Litoměřice, které tuto akci podpořilo finančně. A tak je tato akce pro žáky zcela zdarma. Díky:-) Během posledních tří týdnů docházel do naší školy pan Martin Havelka, který pracuje v litoměřickém K-centru a beseduje s našimi „druhostupňáky“ o tématech, která se blízce dotýkají zdravého životního stylu a jejich každodenního života. Jedná se o tříhodinové bloky pro každou třídu, kdy probíhá interaktivní komunikace, při které se řeší předem dané téma. Žáci zároveň získávají zajímavé informace a vše prolínají zábavné a zároveň poučné aktivity, hry…Vše odstartovalo v šestých třídách, kde se žáci věnovali problematice vztahů ve třídě a šikaně, což je velmi důležité při formování nových třídních kolektivů. Další týden přišli na řadu sedmáci, kteří se věnovali tématu Zdravý životní styl – netholismus (závislost na internetu) a kyberšikana, což je pro dnešní společnost velmi ožehavé téma a předcházení vzniku těchto jevů považujeme za moc důležité. Následující besedy se zúčastnili naši nejstarší, kteří rokovali na téma Zdravý životní styl – poruchy příjmu potravy, přičemž se nezabývali pouze poruchami příjmu potravy, ale rovněž se snažili uvědomit si, co by mohli zlepšit ve svém životě, aby žili ještě zdravěji. V říjnu se pak dostane na osmáky, z nichž někteří právě utužují zdraví na cyklokurzu v Černé Říčce. Pro ně pan Martin Havelka připravil besedu o závislostech a závislostním jednání, což je v dnešní době téma velmi aktuální, a tudíž prevence zaměřené na tuto oblast není nikdy dost. V závěru bych chtěla panu Havelkovi velmi poděkovat za jeho práci, za to, jakou formou přibližuje tato témata našim žákům… Věřím, že se všichni budou těšit na další pololetí, kdy máme v plánu v těchto besedách na další zajímavá témata pokračovat.