Včelíci

28. 8. 2017

Poslední dobou vznikl velice hezký fenomén. Sebemenší zelená plocha se osazuje včelíny. Med tak získávají např. bytové domy v Praze, kde jsou včelíny umístěny na střechách přímo v centru města. Proč si tedy nedopřát takový včelín i u nás ve škole, která je přímo v centru panelového sídliště.

Za podpory Krajského úřadu Ústeckého kraje jsme z poskytnuté dotace pro rozvoj ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty během prázdnin nakoupili materiál pro náš včelařský kroužek. Začátky byly trochu pomalejší, k dispozici byl jen jeden úl, ale všech devět dětí, které se přihlásily do včelařského kroužku, si osvojilo nové dovednosti a vědomosti o činnostech během „včelího“ roku, významu včel v přírodě, množení, léčení, produkci medu atd. V závěru školního roku se dokonce dvě děti, Ivan Husák a Valérie Vedejová, zúčastnily soutěže Zlatá včela 2017.

Jak se říká „při zemi“ ale nemůžeme zůstat příliš dlouho, takže opět z poskytnuté dotace jsme letos pro své malé včelaře zakoupili dalších pět včelínů. Doufejme, že se řady účastníků našeho včelařského kroužku rozšíří a informace o této zdravé potravině se tak dostane do podvědomí dalším a dalším dětem.