V mrazivých dnech nezapomínáme na zvířata

Ve školce jsme si s dětmi povídali o zvířatech a ptactvu, zjišťovali jsme, jaké mají stopy, co mají ráda a jaká zvířata vlastně přes zimu odpočívají. Spolupracovali jsme s rodiči a na měsíc leden jsme pro děti připravili domácí úkol formou pracovního listu. Děti měly přinést do školky jednu potravinu, kterou jsme zanesli zvířátkům do lesa. Rodiče s dětmi se zapojili s nadšením a nosili do školky krmení pro ptáky i jiná zvířata v lese. Také jsme nezapomněli na ptáčky a vyrobili jsme jim krmítko z kokosu.  Využili jsme nasbírané kaštany, které jsme měli od podzimu. Vše jsme zanesli do lesa a teď čekáme, zda si zvířátka pochutnají.  Máme krmítka před okny v MŠ a sledujeme ptáky, kteří k nám ke školce přiletí. Občas musíme vzít i encyklopedii, abychom zjistili, kdo k nám zavítal.