Umíme to sami

Máme bohužel zkušenost, že velká část mladých maminek doma nevaří. Do třídní kuchyňky proto často plánujeme i pečení, vaření a výrobu různých salátů, pomazánek, které děti posléze konzumují.

Cílem těchto aktivit je posílení vnitřní motivace, rozvoj povědomí o výhodách domácí stravy a vlastní výroby. Samozřejmě posilujeme i pracovní dovednosti a obratnost při požívání kuchyňských pomůcek. Děti vážily, sypaly, míchaly suroviny a tvořily pusinky na plech.

Dnes sice sněhové pusinky do zdravé stravy moc nezapadají, ovšem toto nebyl cíl aktivity…a pak, někdy je třeba i tróóóšku zhřešit.

Umíme to sami 1Umíme to sami 1Umíme to sami 1Umíme to sami 1Umíme to sami 1Umíme to sami 1Umíme to sami 1Umíme to sami 1Umíme to sami 1Umíme to sami 1