Týden s prarodiči na školní zahradě

24. 5. 2017

Začátek akce byl naplánován na 9.00 hodinu, pozváni byli prarodiče, kteří společnými silami měli založit záhonky pro pěstování zeleniny a dalších plodin a pustit se i do jarního úklidu kolem školy.

Příchod usměvavých prarodičů, kteří si s sebou přinesli zahradní nářadí a především dobrou náladu, těšilo nejen paní učitelky, ale hlavně i děti :)

Záhonky měli již předpřipravené od zaměstnanců obce, na které dohlížel pan Syrový, starosta obce, a zároveň se i účastnil této akce.

Společně vytvořili záhonky, zaseli zeleninu a plodiny, které se využijí nejen ve školní jídelně, ale také v rámci kroužku Kuchtík.

Následoval jarní úklid kolem školy a poté již všichni netrpělivě vyhlíželi příchod kuchařek, které připravovaly zdravé občerstvení v podobě mrkvové, hráškové pomazánky, jáhlového koláče s drobenkou, cereálních muffinů a bylinkového čaje s medem a citronem.

Za cíl této akce bylo umožnit prarodičům sdílet svoje zahradnické zkušenosti a dovednosti s dětmi a zároveň pomoci škole znovu oživit a obnovit školní zahradu. Pro všechny zapojené generace to byla skvělá zábava a příležitost ke společnému učení se na zahradě.