Týden s prarodiči na školní zahradě

Plánovaná akce se nám vzheledem k počasí přesunula o týden - tj. na 3. 5. 2017.
Nesla podtéma ,,Otvírání zahrádky".

Rodiče s dětmi vyvazovali vrbičky a přidávali jim novou zeminu, aby mohly růst a děti je pak mohly využívat ke hře. Následně se rodiče pustili se do výroby senzomotorického chodníčku, na něž nám před akcí pomohli zajistit materiál. Vzhledem k počasí si děti vyzkoušely chůzi v botách, ale už se těšíme, až se oteplí...

Při opékání špekáčků došlo i na vyprávění o zahrádkách. Někteří rodiče zkušenosti mají, jiní ne. Někdo má vlastní zahrádku, někdo zná zahrádku právě u prarodičů a jiný pěstuje rostlinky doma na balkóně v květináči. Tímto způsobem pak mají kontakt se zahradou i děti. Jsme rády, že máme velkou zahradu, která dětem dává spoustu možností poznávat zákonitosti přírody, možnosti, jak se o ní něco dozvědět a vytvořit si k ní vhodný vztah. Toto vzdělávání vychází z našeho Školního vzdělávacího programu a rozvíjí jej projekt, který má škola zpracovaný pro oblast environmentální výchovy. Zároveň tak navazuje na projekt Skutečně zdravá škola.

Celá akce se velmi vydařila a pršet začalo skutečně až ,,po".