Tříkralový koláč u Mravenečků

Na oslavu svátku Tří králů jsme s dětmi v Mravenečcích pekly tříkrálový koláč z listového těsta. Nejprve jsme si připravili náplň ze sekaných mandlí, vajec, trošky mouky, moučkového cukru a kousku másla. Náplň se musela pořádně promíchat, aby se všechny ingredience hezky spojily. Když byla hotová náplň, připravili jsme si listové těsto, které jsme dali na plech a připravenou hmotu vylili na těsto. Do náplně byly vhozeny penízky pro štěstí, v podobě čokolády. Vše se přikrylo druhou vrstvou listového těsta, upevnili se okraje a povrch děti potřely vajíčkem. Po upečení se koláč pocukroval a mohli jsme se pustit do ochutnávky. Dětem moc chutnal a děti, které měly ve svém kousku zapečený penízek, budou mít celý rok určitě štěstí.

Tříkralový koláč u Mravenečků 1Tříkralový koláč u Mravenečků 1