Sýkorky trávily den v lese

22. 6. 2023
MŠ BÍLÁ

Ve čtvrtek bylo teplo, opravdu velké teplo a ještě k tomu bylo potřeba uvolnit naší třídu kvůli přípravám na loučení s předškoláky. Vyrazili jsme tedy do terénu o něco dříve než obvykle. Nasvačili jsme se ve školce ale ovoce už putovalo s námi ven, vzali jsme i láhev s vodou a kelímky, přeci jen jsme nechtěli být dehydratovaní. Mířili jsme stínem po okraji louky k našemu oblíbenému lesu. Děti byly natěšené, ještě netušily, co je čeká. Začalo to zpíváním písničky "Sedí liška pod dubem" pod každým dubem pod kterým jsme prošli, zastavili jsme se pod veverčím stromem, prošli borůvkovým rájem a zamířili zpět na louku, kde jsme snědli jablka. Následoval první těžký úkol - kopec dolů. Bylo to náročné, ale všechny děti to zvládly na jedničku. Přeskočili jsme potok a začalo šplhání do kopce. Na kopci jsme si zazpívali "Holka modrooká", vysvětlili si, jak se chováme u vody (tématem týdne byla bezpečnost o prázdninách), rozdali si papírové lodičky a vrhli se na přírodní paletu kolem nás. Úkolem totiž bylo nenechat loďku bílou. Děti to náramně bavilo, bylo celkem těžké je nalákat zpět do školky na oběd. Den to byl parádní, škoda jen, že jsme ty lodičky nestihli vyzkoušet.

Sýkorky trávily den v lese 1Sýkorky trávily den v lese 1Sýkorky trávily den v lese 1Sýkorky trávily den v lese 1Sýkorky trávily den v lese 1