Svačinka trošku jinak

6. 2. 2020

Mezi oblíbenou zimní zeleninu patří i celer. Receptů s celerem je opravdu mnoho. My jsme si s dětmi vybrali celerovou pomazánku. Za pomoci paní kuchařky si děti samy všechny ingredience okrájely a nastrouhaly. Paní kuchařka dětem všechny ingredience představila a děti je zkoumaly nejen očima, ale i čichem a některé i ochutnaly. Pomáhaly i ty nejmenší. Výsledek byl vynikající a dětem pomazánka na chlebíčku moc chutnala. I rodiče mohli odpoledne, při rozcházení dětí, ochutnat. Pro inspiraci přikládáme i recept. Suroviny: o 1 ks celer střední velikost o 4 stroužek česnek o 150 g tavený sýr o 1 ks citron o 150 g Rama o 1 lžíce majonézy Postup přípravy receptu Celer očistíme a strouháme na malém struhadle, průběžně zakapáváme citronem, aby nezhnědl. Do nastrouhaného celeru přidáme sýr, Ramu, majonézu a protlačený česnek, promícháme (nejlepší je holýma rukama nebo šlehačem) a necháme odležet alespoň hodinu.