Skutečně zdravá MŠ

23. 2. 2024

A zas je tu ten chmurný únor, který přináší chřipky a rýmy. A ta tetka chřipka se nevyhýbá dětem ani dospělým. Jenže naše hrdinky kuchařky se s ní perou úspěšně přípravou skutečně zdravých potravin. Každý den zobají děti nakrájenou zeleninu a ovoce. Těší se na různé bylinkové čaje i zajímavé pomazánky. Mnohdy mají děti obavu se do chleba pořádně zakousnout, ale záhy zjistí, že jsou opravdu chutné.

Zato čerstvá šťáva z ovoce, kterou za spolupráce dětí, odšťavňují učitelky, chutná opravdu všem. I těm, kteří mají důvěru k novému zdravému stravování jaksi velmi omezenou.

Ale mluvím za ty tříleťáky, kteří se teprve učí znát, co je opravdu zdravé a jehož chuť ještě neznají. Ty větší děti už mají jasno.

Tak jsme se společně s dětmi popasovali i se zeleninovou tortillou. Záhada byla, jak ji správně jíst, aniž by zelenina nelítala všude kolem. Ukusovat nebo krájet? Vyšlo to nastejno. Nakonec pomohlo krájení a vidlička.

Takže paní kuchařky, jste moc milé a dokážete skutečně připravovat jídlo, které jsem mnohdy ani já neokusila a je vskutku výtečné. Děkuji. Libuše Klimundová

Skutečně zdravá MŠ 1Skutečně zdravá MŠ 1Skutečně zdravá MŠ 1Skutečně zdravá MŠ 1