SKUTEČNĚ ZDRAVÁ LABSKÁ HOTELOVÁ ŠKOLA

29. 4. 2016

Tak i my už jsme součástí projektu Skutečně zdravá škola. Zapojili jsme se jako první střední škola v celém Pardubickém kraji.

Je nám blízká vize projektu, aby děti jedly nejen zdravá, ale také chutná jídla. Velký důraz klademe na to, aby naši žáci věděli, jak se jídlo připravuje a odkud pocházejí použité suroviny. Je u nás samozřejmostí, že se snažíme co nejvíce vařit z čerstvých, sezónních potravin a vyhýbat se přemíře lipidů a sacharidů.

V hodinách nauky o výživě a o potravinách sbírají žáci teoretické informace o produktech, nabyté vědomosti pak využívají v předmětech zaměřených prakticky. Při výuce základů přírodních věd je v sekci ekologie probíráno, jak by se měl člověk chovat k přírodě. Poněvadž bydlí většina studentů ve městě, rozhodla se škola, že postupně zřídí na svém pozemku zelinářskou zahrádku, o kterou se žáci budou od jejího založení starat.

Projekt Skutečně zdravá škola stojí na svém počátku, ale slibuje všem mnoho různých aktivit, s kterými vás budeme průběžně seznamovat.