Skutečně jedlá zahrada

Naše škola je zapojena do projektu „Jedlá školní zahrada“. V zimním čase proběhlo první komunitní setkání se všemi žáky školy. Úkolem nejstarších žáků v projektu bylo vyhledat informace o možných obyvatelích naší zahrady a jejich přístřeších. Úkolu se zhostili velmi dobře, a tak mohl začít projektový den o důležitosti drobného hmyzu a zvířat na zahradě. Žáci měli připravené plakáty a pracovní listy s přínosnými informacemi pro děti. Prezentace mladším spolužákům, ale i dětem ve školce se povedla.

Druhým neméně důležitým úkolem byla výroba těchto domečků. Vyrobit „domečky“ pro zvířecí pomocníky (škvorkovník, hmyzí hotel, krmítka, budka, čmelákovník, broukoviště, ježkovník, pítko) nebylo jednoduché. Ve sklepních prostorách školy máme novou řemeslnickou dílnu pro děti, proto montáž zakoupených komponentů či výroba drobných úkrytů pro hmyz byla snadná.

Závěrem můžeme říct, že realizace této kreativní části projektu přinesla dětem velkou radost, a věříme, že stejně velkou radost přinese i obyvatelům naší zahrady.