Školní fórum na ZŠ Ladovka v Litoměřicích

8. 3. 2017

Školní fórum na Ladovce.

Úplně stejným způsobem oslovují zástupci města i děti. Na jednotlivých školách se konají žákovská fóra, kde se probírají nejen otázky fungování školy, ale i města. A právě takové fórum se konalo 8.3. i na Ladovce.

Zástupci jednotlivých tříd od pátých po deváté ročníky zde spolu se zástupcem ředitele Mgr. Martinem Hrdinou, školní preventistkou Mgr. Jitkou Houskovou a předsedou Národní sítě Zdravých měst ČR Mgr. Petrem Hermanem probírali klady a zápory chodu školy i města. Formou skupinové práce, kdy byly v jednotlivých skupinách zastoupeny všechny ročníky, upozorňovali na to, co se jim ve škole i městě líbí či nelíbí. Z kladů a záporů pak formou hlasování vybrali nejpalčivější problémy, kterým se pak věnovalo nejvíce času a děti k nim samy navrhovaly řešení.

Celé setkání bylo pojato hravou formou, dokonce se našel čas i na vědomostní kvíz, jehož vítězové dostali upomínkové předměty Zdravého města Litoměřice.

Nás může těšit, že vypsané klady výrazně předčily ty zápory, děti předvedly skvělý komunikační výkon a to, že jim chod školy a města vůbec není lhostejný.