Školení ve školní jídelně

29. 11. 2023

Dne 22.11. se konal v naší školní kuchyni praktický kuchařský workshop určený pro školní jídelny základních škol pod vedením profesionálního šéfkuchaře Víta Kudrny. Tato akce probíhala pod záštitou MAP IV. Navštívily nás kuchařky a vedoucí jídelen z Mýta, Holoubkova, Stupna a Mlečic. Ukázali jsme si, jak vařit v konvektomatu z čerstvých a sezónních surovin. Uvařili jsme a ochutnali máslové vdolečky s jablky a smetanovým tvarohem, bramboráčky s pečeným česnekem, lívanečky s cejlonskou skořicí, bramborové rösti se sýrem a zadělávaným zelím z červené řepy, květákové řízečky s muškátovým oříškem a nakonec sázená vejce pečená v páře. Bylo to pohodové odpoledne plné nových zkušeností s úžasnym týmem. Jménem celého kolektivu ŠJ ZBIROH děkuji za úžasnou zkušenost a budeme se těšit na další setkání v týmovém vaření.

K. Štědrá

Školení ve školní jídelně 1Školení ve školní jídelně 1Školení ve školní jídelně 1Školení ve školní jídelně 1