Školení dentální prevence

V rámci tematické části věnované zdraví proběhlo v naší MŠ, ve všech třídách, školení dentální prevence. Ve školce si čistíme zoubky každý den, a tak jsme si ani nemuseli nosit kartáčky z domova. Naše školitelky - studentky dentální hygieny, nám pověděly kolik vlastně máme v puse zubů, samozřejmě jsme je společně přepočítali, a ukázaly nám různé zubařské nástroje. Dozvěděli jsme se, jak se o zoubky správně starat, jak je správně čistit a také, že je několik druhů kartáčků a každý se používá jinak. Nejdřív jsme si správné čištění ukázali na modelu obří pusy a potom si to vyzkoušeli sami. A šlo nám to všem na jedničku!

Školení dentální prevence 1Školení dentální prevence 1Školení dentální prevence 1Školení dentální prevence 1Školení dentální prevence 1