Sklizeň v MŠ Bohučovice

Letos v září nám naše zahrádka opět nadělila plné kolečka brambor. Každoročně jsme si je s dětmi v květnu zasadily a nyní se radovaly z úrody, která posloužila nejen na školní vaření, ale i pro děti domů.

Z brambor jsme si v mateřské škole upekly bramborák na plechu a ten nabízeli na Farmářských trzích, z nejmenších kousků brambor děti tvořily figurky a ty co zbyly, si vzali domů na polévku.

Novinkou na naší zahradě byla sklizeň jabloně. Ta má u nás za sebou pouze jeden rok života a tak jsme měly štěstí jen na jedno jablko, které nám předčasně sklidilo nejmladší dítko z naší třídy. Jablíčko bylo maličké a ještě hodně červivé. Děti jej pozorovaly po nakrojení lupou a přemýšlely, jak se červík do něj dostal. Ti odvážní jej i ochutnaly a potvrdily, že opravdu nebylo ještě zralé protože je kyselé.

Budeme se těšit na sklizeň v příštím roce, která snad na jablka bude bohatší.

Sklizeň v MŠ Bohučovice 1Sklizeň v MŠ Bohučovice 1Sklizeň v MŠ Bohučovice 1Sklizeň v MŠ Bohučovice 1Sklizeň v MŠ Bohučovice 1