Sirup z hluchavek

17. 4. 2024

Okolo naší školky je spousta pokladů. Nejprve to byl šeřík, dnes hluchavky a příště sedmikrásky nebo pampelišky? Dnes si děti vyrobily v rámci doplňkové aktivity: Kuchtík sirup z hluchavek, který je velmi chutný a aromatický. Hluchavka nachová v tradičním bylinkářství k čemu ji používáme: -Záněty dýchacích cest -Podporuje odkašlávání -Žaludeční potíže -Protizánětlivé působení -Zmírňuje dopady stresu a pomáhá při nespavosti nebo nevyživujícím spánku (vliv na nervovou soustavu) -Bolest v krku (lze i jako kloktadlo, kam přidáte například šalvěj a heřmánek) -Podporuje účinek vitaminu C (zejména díky flavonoidům)