SAMOOBSLUHA, ODPOVĚDNOST K JÍDLU I PODPORA UČITELKY V MŠ

V mateřské škole Bohučovice děti rozvíjejí dovednosti samoobsluhy a odpovědného přístupu k jídlu. Například při každodenním nakládání polévky se nejen učí praktickým dovednostem, ale také se seznamují s odpovědným přístupem k potravinám.

Paní učitelky aktivně stolují s dětmi u jejich stolu a nejsou tak vzdálenými přísedícími v době oběda. Podporují je aktivně v ochutnávání jídel a učí je správnému stolování a etiketě. Děti mají plnou podporu učitelů, kteří nejen vzdělávají, ale i vedou k vlastní odpovědnosti a respektu k potravinám vlastním vzorem. Tato praxe vytváří pozitivní vztah dětí k jídlu a stravování, vzniká prostředí, kde se děti učí důležitým životním dovednostem s radostí a vzájemnou podporou.

SAMOOBSLUHA, ODPOVĚDNOST K JÍDLU I PODPORA UČITELKY V MŠ 1SAMOOBSLUHA, ODPOVĚDNOST K JÍDLU I PODPORA UČITELKY V MŠ 1SAMOOBSLUHA, ODPOVĚDNOST K JÍDLU I PODPORA UČITELKY V MŠ 1