Sadařův rok

18. 5. 2023

Dne 17. 4. 2023 se děti z předškolních tříd zúčastnily - edukačního programu firmy VITAMINATOR-Sadařův rok, který započal představením se lektorky, která děti v pohybové hře proměnila v sadaře.

Sadaři se učili pečovat o sad, nejprve určovali semínka plodů-ředkviček, hrachu, slunečnice. Vyzkoušeli si stříhání větviček, ze kterých následně tvořili dle své fantazie obrázek.

Děti vypracovaly pracovní list, ve kterém měly za úkol spojit, co patří a co nepatří do kompostu. Složily jednoduché puzzle zeměkoule, protože sadaři žijí a starají se o sady po celém světě.

Ochutnaly džusy a určovaly z čeho jsou vyrobeny, což se dětem moc líbilo.

Pohledem a lupou pozorovaly kalifornské žížaly-pozorovaly a správně určily rozdíl-jsou červenější, než ty, které vidíme u nás, a pohladily si živého králíka.

Tento program byl pro děti v mnoha ohledech poučný, zajímavý a úkoly paní lektorky plnily s nadšením.

Na závěr dostaly přesnídávku z firmy Vitaminátor, která dětem velice chutnala a paní lektorku ocenily bouřlivým a dlouhým potleskem.

Sylva Vilčková, DiS., učitelka MŠ Vratimov

Sadařův rok 1Sadařův rok 1Sadařův rok 1Sadařův rok 1