Reduce-Reuse-Recycle

23. 3. 2019

Ve dnech 18. až 20. února pořádal lesní klub Lesokruh ve spolupráci s třebechovickou Zašívárnou, příjemným místem, kde se můžete „zašít“ a odpočinout si od denního shonu, dobročinný bazárek. Název Reduce-Reuse-Recycle odkazoval na upcycling, využití něčeho starého a nepotřebného k něčemu užitečnému, podpoře snížení nákupů jednorázových výrobků nebo redukci obalů. Myšlenka vznikla jednoduše – přáním zbavit se nepotřebného oblečení a knih nějakým smysluplným způsobem. Na to se navázaly další nápady, a tak se kromě knih, oblečení a hraček prodávaly osvěžovače vzduchu z éterických olejů ve znovupoužitelných skleněných lahvičkách (včetně návodu k výrobě), „jutěnky“ – z juty uháčkované pomůcky na mytí čehokoliv, z příze a knoflíků háčkované klíčenky ve tvaru chobotničky, didaktické hračky z kolíčků na prádlo, háčkované svícny z příze a skleniček od jogurtů, látkové tašky různých velikostí, tylové sáčky na pečivo a zeleninu, záclonové pytlíčky na koření do omáčky, pomlázky ze svídy či korálky a náramky z různobarevných dřevin. Vše ze zbytků látek, příze nebo proutků po jarním ořezu keřů. Jedna maminka pro nás upekla spoustu perníčků, které ozdobily děti z Lesokruhu, výše uvedené výrobky poskytli další rodiče a spřátelení lidé. Od hradeckého Bezobalu jsme dostali skleničky s různými potravinami. Všem dárcům velmi děkujeme. Za utržené peníze jsme koupili do naší školkové kuchyně nový sporák, který na rozdíl od toho starého umí upéct chleba :)

Reduce-Reuse-Recycle  1Reduce-Reuse-Recycle  1Reduce-Reuse-Recycle  1Reduce-Reuse-Recycle  1Reduce-Reuse-Recycle  1