Ředitelova chlouba

14. 9. 2016

A je tu zase podzim. Podle počasí to sice příliš nevypadá, ale ovoce dozrává adekvátně tomuto ročnímu období.Za školou, trochu stranou od nenechavých kolemjdoucích, dozrávají jablka ve školním sadu. O ta se tu se železnou pravidelností stará sám pan ředitel. Na jaře stromy odborně ostříhá, takže na podzim se ohýbají pod tíhou nádherných obrovských jablek. Někdy mám pocit, dle jejich velikosti, že jim i občas zazpívá. K velké úrodě také přispívají školní včelky, o něž se starají děti ve včelařském kroužku.Jablka správce pozemku pravidelně protrhává a umisťuje k hlavnímu vchodu do školy, aby si všichni nabídli, co hrdlo ráčí. Po chodbách tak potkáváme děti i dospělé využívající poslední přirozenou dávku vitamínu C.