ŘECKO

Mensa Řecko – SZŠ

Dne 16.6. se celá naše školka oblékla do modro bílé barvy reprezentující krásnou zemi Řecko. Na všech třídách tedy i u nás na Veverkách jsme dostali ke snídani řecký jogurt s medem a sladký rohlík. Do Řeckého módu jsme se naladily i pravým řeckým tancem jménem Zorba. Děti i paní učitelky se oblékli do modro bílé barvy a těmito barvami jsme si vyzdobily i naší třídu a to včetně slavnostní tabule. Děti umístily doprostřed každého stolu modrý ubrousek vázičku s bílými kopretinami a mořské mušle. Takto jsme si navodily přímořskou atmosféru. Na zahradě jsme pokračovaly v přímořském stylu a přizpůsobily tak aktivity venku. Na pískovišti děti vytvářely mořské vlny a písečnou pláž. Vyráběly bublifuky, kreslily řecké amfory a stavěly řecké stavby. S paní učitelkou děti také vyrobily salát k obědu a to tzatziki. Po bohatém dopoledním programu jsme se již těšily na řecký oběd. Čekala nás výborná cuketová polévka a druhé jídlo v podobě chlebu pita, masu a zeleninové směsi. A k tomu všemu jsme si přidaly i naše vyrobené tzatziki. K obědu jsme si pustily šum moře a Řecké písničky a takto navodily atmosféru skoro jako u moře. Toto Řecké menu bylo moc chutné a pro děti velmi zajímavé a obohacující.

ŘECKO 1ŘECKO 1ŘECKO 1ŘECKO 1ŘECKO 1ŘECKO 1ŘECKO 1ŘECKO 1ŘECKO 1ŘECKO 1ŘECKO 1ŘECKO 1ŘECKO 1