Rákosníčkova kuchařka

19. 10. 2023

V naší mateřské škole pracujeme v programu „Začít spolu“. Děti se vzdělávají prostřednictvím aktivit, které probíhají v tzv. centrech. Jedním z nich je centrum „Domácnost“. V tom si děti samy připravují různé speciality. Ovoce a zeleninu, nám do tohoto centra nosí rodiče z vlastních zahrádek. Letos jsme se v naší třídě Rákosníček s dětmi domluvili, že dobroty, které ve třídě připravíme zaznamenáme do knihy. Knihu jsme nazvali „Rákosníčkova kuchařka“. U jednotlivých receptů jsou potřebné suroviny opsané a nakreslené dětmi. Je to proto, aby byly srozumitelné jak dětem, tak i dospělým. Snažíme se, aby pokrmy, které připravujeme byly zdravé a chutné. Rodičům děti ukazují obsah svojí kuchařky v rámci ranního úkolu, který plní při příchodu do mateřské školy.

Rákosníčkova kuchařka 1Rákosníčkova kuchařka 1Rákosníčkova kuchařka 1Rákosníčkova kuchařka 1Rákosníčkova kuchařka 1