První pěstování - řeřicha

12. 4. 2018

Děti z oddělení Žabiček a Rybiček si ve třídě vytvořily malou zahrádku.Na vycházce v lese sesbíraly klacíky, kamínky a donesly si hlínu.Do malé oplocené zahrádky zasely semínka řeřichy, zalévaly a těšily se až bylinku ochutnají. Celý netrpělivý vyčkávaly kdo uvidí jako první zelené výhonky rostliny. Za týden už děti sklízely!!! Ostříhaly lístky a posypaly si chléb s tvarohem, který měly na svačinku. K obědu si řeřichu přidaly do polévky. Ve fotogalerii uvidíte naše malé pěstitele a jejich sklizeň.