Projektový den se Skutečně zdravou školou podpořilo Ministerstvo zemědělství ČR

Ve středu 7. 11. 2018 proběhl v rámci projektu Zdravé a bezpečné potraviny do českých škol, podpořeného Ministerstvem zemědělství ČR, závěrečný ,,Projektový den se Skutečně zdravou školou“, během kterého žáci i pedagogové prezentovali průběh a výstupy všech realizovaných aktivit projektu.

Během tohoto dne žákyně 9. A a žáci 6. A připravili ochutnávky zdravých pokrmů pro rodiče. Žáci 6. B chystali na odpolední program pro rodiče výstavu podzimní zeleniny a ovoce. Donesli také domácí recepty z podzimních surovin, někteří dokonce i s ochutnávkou.

Od 15. hodiny se poté ve školní jídelně uskutečnila přednáška pro rodiče na téma ,,Zdravá strava nejen pro školáky“, na které se mohli dozvědět, jak připravit zdravá a rychlá jídla pro celou rodinu, jakým způsobem ,,dostat“ do dětí zeleninu, jaké potraviny je dobré mít doma v zásobě, nebo jaké pomocníky si do kuchyně pořídit. Kromě toho také ochutnali sladké a slané varianty pokrmů, které pro ně naši žáci připravili a obdrželi k těmto pokrmům recepty (naleznete ve fotogalerii).

Jelikož naše ZŠ dopadla v plnění programu Skutečně zdravá škola nejlépe v regionu, přišla se na průběh celé akce podívat i média – Český rozhlas Brno a Česká televize. Vše patřičně zdokumentovala, natočila a odvysílala ve večerních reportážích. Za perfektní průběh akce bychom chtěli poděkovat koordinátorce projektu paní Mgr. Andree Hruškové.