Projektový den se Skutečně zdravou školou

Této akce se účastnily všechny třídy mateřské i základní školy. Každá třída měla za úkol graficky zpracovat ve formě plakátu jeden druh potravin, např. ocvoce, zeleninu, mléčné výrobky, obiloviny, maso, koření či superpotraviny, žáci vyhledávali k těmto potravinám různé zajímavé informace a následně z těchto potravin připravili jednoduchý pokrm, který byl odpoledne použit na ochutnávce pro rodiče. Odpoledne proběhla prezentace všech tříd ve školní hale.

Paní kuchařky k této příležitosti připravily dva zdravé pokrmy a polévku. Jednalo se o zeleninové karbanátky s jogurtovým dipem a šťouchanými bramborami a bulguroto s krůtím masem a zeleninou, podávané se salátem z červené řepy. Polévka byla řecká s červenou fazolí. Toto menu mohli odpoledne ochutnat všichni přítomní rodiče a že se jich sešlo opravdu hodně :).

Na závěr projektového dne proběhla ve školní jídelně beseda pro rodiče s koordinátorkou programu SZŠ, paní Mgr. Andreou Hruškovou, která  rodiče informovala o realizaci tohoto programu na naší škole a také o vhodných surovinách, které je dobré používat při přípravě svačin pro školáky. Tato akce se všem přítomným moc líbila a jídla žáků i školní jídelny byla hodnocena velmi kladně.