Projekt Palmový olej kolem nás

Koalice proti palmovému oleji vyhlásila 1. únor Dnem bez palmového oleje. Naše škola ve spolupráci s našimi žáky ze Zdravé 9 uskutečnila projekt Palmový olej kolem nás. V rámci tohoto projektu s pomocí připravené interaktivní prezentace diskutovala s žáky 1.stupně a 6. tříd nad problematikou využívání palmového oleje nejen v potravinářském průmyslu. Cílem bylo seznámit mladší spolužáky s problematikou pěstování palmového oleje a veškerých dopadů na faunu a flóru v tamních pralesích a možnostmi, jak se palmovému oleji lze v běžném nákupu vyhnout. Přednáška byla prokládána nejrůznějšími aktivitami. Žáci měli za úkol hledat ve složení zakoupených potravin a drogerii, zda obsahují palmový olej. Mnozí byli nemile překvapeni, že se jedná o většinu dětmi velmi oblíbených sušenek, müsli tyčinek či oříškových krémů a čokolád. Své znalosti si mohli ověřit také luštěním křížovky nebo si vybarvit omalovánku. Za skvěle odvedenou práci třída obdržela diplom. Že si žáci z projektu přeci jen něco odnesli byl fakt, že někteří se hned při obědě u výdejní okénka naší školní jídelny tázali paní kuchařky, zda do jídla použila palmový olej. Celá akce pak měla přesah nejen do dalších předmětů (např. do hodin matematiky na počítání statistik či výtvarné výchovy, českého jazyka), ale do domovů našich žáků, kde měli zkontrolovat své zásoby.

Projekt Palmový olej kolem nás 1Projekt Palmový olej kolem nás 1Projekt Palmový olej kolem nás 1Projekt Palmový olej kolem nás 1Projekt Palmový olej kolem nás 1