Příprava na jaro v lesní mateřské školce

Dnes jsme s dětmi z LMŠ připravili vyvýšený záhon, který máme na zahradě MŠ. Půdu jsme nakypřili, přebrali a vyčistili od spadaného listí.

Děti v půdě připravili rýhy a důlky a společně jsme zasázeli první semínka. V prvním řádku budeme čekat na ředkvičky, druhý řádek je připraven pro mrkvičky. V další části záhonu se mohou děti těšit na špenát, salát a samozřejmě nesmí chybět hrášek. Na okraji záhonku už děti dnes poznali pažitku, cibulku a také rašící mátu.

Také jsme s dětmi zkontrolovali ovocné keře a stromy. Zdá se, že všechny již mají pupeny a daří se jim dobře.

Těšíme se na pozorování květů a vývoje plodů třešní, višní, kdoulí a švestek a také rybízu, ostružin a samozřejmě nesmíme zapomenout na jahody.

Příprava na jaro v lesní mateřské školce 1Příprava na jaro v lesní mateřské školce 1