PREVENTIVNÍ PROGRAM PRO OSMÁKY

17. 10. 2016

Besedu se žáky 8.A a následně 8.B vedl pan Martin Havelka působící v K- centru Litoměřice. Tentokrát bylo na pořadu dne další aktuální téma, a to Závislosti a závislostní chování. Myslím, že mnoho žáků od besedy čekalo jen nudu, tříhodinovou přednášku…. Jsme rádi, že jejich očekávání se nenaplnila, protože besedy vedené panem Havelkou jsou zárukou toho, že se děti něco dozví, naučí a zároveň je vše doprovázeno zábavnými aktivitami, takže toto „učení se“ probíhá nenásilnou formou. Pan Havelka má od nás opět za jedna. Chválíme:-)

Pro dokreslení si dovolím ocitovat úryvky prací žáků, které pak následně vytvářeli v hodině českého jazyka.

„… Myslela jsem, že tu bude jen nudná tříhodinová přednáška a že se dozvím to, co už stejně vím, ale opak byl pravdou. Sedli jsme si do kruhu, začali jsme se seznamovat, hrát hry a také kreslit komiksy…..“

„ ….Utvořili jsme skupiny a dostali jsme papírek, kde bylo napsáno, co máme předvádět. Tato hra se mi líbila nejvíc. Pan Martin byl velmi přátelský, a tak tři hodiny uběhly jako nic….“

„…Myslím, že za celou třídu mohu říct, že to byla povedená a naučná beseda.“

„…Lektor byl bezvadný, vyprávěl nám něco ze života závislých a odpovídal nám na naše otázky. Už se těším na další besedu a toho úžasného člověka.“