přednáška Fair Trade v prvních třídách

1. 11. 2017

Přednáška Fair Trade

Na konci měsíce října jsme přivítali naše nové prvňáčky ve škole mimo jiné i přednáškou o dětech ze západoafrických zemí. Tyto děti díky trvale neutěšené situaci v zemi nemohou navštěvovat školu jako děti u nás. Chodí místo toho na plantáže, kde pěstují např. kakaovníky. Péče o ně je náročná, dlouhodobá a pro děti nepřípustná. Produkt, který z kakaovníků vzniká, je čokoláda, kterou děti v zemích třetího světa ani neochutnají. A proto je zde mimo jiné i organizace FAIR TRADE (férový obchod). Při zakoupení produktu s touto značkou, kterou jsme si ukázali a mlsáním i ochutnali - horkou čokoládu, oplatky, brambůrky, čaj ......, jde část peněz i do afrických zemí. Děti byly z ochutnávky nadšené a pocit, že tím mohou pomoci je příjemně hřál.

Za školní družinu Jitka Kohlertová

přednáška Fair Trade v prvních třídách 1přednáška Fair Trade v prvních třídách 1přednáška Fair Trade v prvních třídách 1