POHÁDKA O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE

Ve školce v Bohučovicích se děti nedělí jen o hračky, ale také o důležité životní lekce. Nedávno si děti upevnili své znalosti o zdravém životním stylu prostřednictvím divadelní pohádky "O Perníkové Chaloupce", kterou si zahrály. Do hraní se zapojily úplně všechny děti i díky tomu, že jsme vytvořily v pohádkovém lese role zvířat.

V této pohádce, kde hlavní hrdina Jeníček zahltí se svou sestrou Mařenkou svůj žaludek perníčky se objevuje základní pravidlo zdravého životního stylu - nepřejídat se. Ježibaba také ukazuje, že přejídání vede k tlousnutí, což může přinést spousty problémů nejen pro naše tělo.

Po ukončení představení následovaly otázky pro děti, aby si utvrdily nově získané poznatky. Děti diskutovaly nad tím, proč není zdravé jíst příliš mnoho sladkostí, proč se nesmíme přejídat a jak můžeme nahradit sladkosti zdravými alternativami.

Tato zábavná a poučná aktivita nejen rozvíjela schopnost dětí soustředit se, ale také jim poskytla praktické poučení o důležitosti zdravého stravování. Divadelní hra se stala nejen zábavnou formou vzdělávání, ale také prostředkem, jak utvářet základy pro zdravý životní styl od samého začátku.

POHÁDKA O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE 1POHÁDKA O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE 1POHÁDKA O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE 1