Po masopustních koblížcích se jen zaprášilo

Koblížek samozřejmě není úplně ten pravý představitel zdravého jídla, ale nic naplat, k masopustu neodmyslitelně patří.

A protože paní kuchařky ze spálovské školní jídelny chtějí dětem během roku postupně představit známá i méně známá jídla spojená s českými zvyky a tradicemi, přikutálely se kobližky při masopustu i na talíře spálovských školáků. A když je to s mírou, tak i smažené vdolečky mají čas od času v našem jídelníčku své místo.

Paní vedoucí školní jídelny Ilona Zálešáková však myslí nejen na stravu pro tělo, ale i na stravu pro duši. Aby se děti o masopustu a následném postním období dozvěděly něco víc, připravila pro ně krátké povídání, kde představila zvyky a tradice spojené s touto dobou i jídla typická pro předvelikonoční čas. Věděli jste například, že mezi postní jídla patří třeba luštěninové polévky, chlupatý knedlík s cibulkou, bramborák, různé kaše a placky či pokrmy z ryb? Ještě mnoho

dalších zajímavých informací na toto téma se děti mohou dočíst na nástěnce přímo ve spálovské jídelně nebo na školním webu.

Děti snědly celkem 600 koblížků a to už je pěkné číslo. Paní kuchařky se v kuchyni musely pořádně otáčet. Moc jim za lahodnou připomínku masopustu děkujeme a těšíme, co pro nás připraví příště.

Paní kuchařky připravily pro strávníky ve Spálově celkem 600 masopustních smažených vdolečků. Všem chutnalo a jen se po nich zaprášilo!