Pěstujeme microgreens

23. 4. 2024

Jsme Skutečně zdravá škola a víme co je dobré. Uvědomujeme si jaké máme možnosti chutí. Samy si můžeme pak ozdobit nejen talíř, ale i chléb. Už se moc těšíme. Každý stoleček má svoji misku. Dnes si děti vybraly BIO ředkvičky. Microgreens jsou jedlé sazenice zeleniny, bylin a dalších jedlých rostlin. Sklízejí se krátce poté, co se vyvinou první dvojité lístky kotyledonu s jedním párem pravých listů. Používají se k vizuálnímu, chuťovému a texturovému zlepšení pokrmů. Microgreens se používají jako ozdoba pro saláty, polévky, sendviče a talíře.