Pěstování microgreens v Mateřské škole

S dětmi jsme se zapojily do projektu pěstování microgreens v MŠ. S projektem nás oslovila paní učitelka ze školky v Praze a zároveň studentka Pedagogické fakulty Bc. Karolína Kapuciánová. Jedná se o vypěstování mladých výhonků zeleniny od malého semínka.Společně s informačním materiálem, který obsahuje jednotlivý postup, obrázky a hodnotící tabulky, nám přišly i jednotlivá semínka k vypěstování. Jednalo se o semínka slunečnice, řepy, ředkvičky a hrášku. Samy jsme si pouze sehnaly hlínu,dvojitou misku s děrovaným dnem a rozprašovač na vodu. Jedná se zhruba o 14-denní projekt. Cílem je probudit v dětech zájem o enviromentální výchovu a zdravou výživu. Samotné výhonky dětem obohatily nejen pomazánku, polévku k obědu, ale nakonec po sklizení  poslouží i jako potrava pro ptáčky na školní zahradě.