Peerky v 5. třídách

22. 11. 2016

Na naší škole se stalo téměř tradicí, že do 5. tříd několikrát během školní roku přijdou studentky ze středních škol a naplňují zde program Přátelé. Jedná se o peer program, během kterého naši páťáci řeší témata související s prevencí.V měsíci listopadu bylo cílem setkání ve třídách 5.B a 5.C zaměřit se na kamarádství a vztahy ve třídě. Stranou nezůstala ani problematika šikany. Žáci a třídní učitelky hodnotili program velmi kladně, přínosem akce je zejm. skutečnost, že danou problematiku s dětmi řeší středoškolačky, od kterých děti přijímají informace jinak, než od svých dospělých vyučujících.

Předpokladem k tomu, aby se děvčata mohla pustit do této aktivity, byla jejich účast na systematickém dlouhodobém proškolení, které zajistily pracovnice PPP v Litoměřicích, zejm. Kateřina Davídková a Petra Benešová. Tímto jim mockrát děkujeme za organizaci tohoto přínosného programu. Velký dík pak patří i samotným „peerkám“:-)