Pečení perníku s polevou u Berušek

Děti ze třídy Berušek si na Masopustní veselí zahrály na pekaře a cukráře. Ráno ve školce jsme si přečetli recept, který jsme si přepsali na papírek, aby si děti mohly samy ingredience na perník s polevou v nedalekém obchodě nakoupit. Děti s dohledem paní učitelky samy zaplatily za nákup a donesly ho do školky. Orientaci v obchodě a poznávání ingrediencí jim nedělalo vůbec žádné problémy. Podle receptu, který byl opravdu jednoduchý a hrníčkový, samy zvládly vše naměřit hrníčkem, vysypat, zamíchat, vymazat plech kokosem a hlídat perník v troubě. Zbylo nám dost ingrediencí, tak se děti pustily do druhé várky, aby si mohly odnést kousek i domů a pochlubit se rodičům. Mňam, ten byl ale dobrý!

Pečení perníku s polevou u Berušek 1Pečení perníku s polevou u Berušek 1Pečení perníku s polevou u Berušek 1