Pampelišky posbíráme, sirup si z nich uděláme

18. 4. 2024

Díky teplému a slunečnému dubnovému počasí na naší školní zahradě vykvetla spousta pampelišek. Jejich krásně žluté hlavičky zářily ze zelené trávy a my jsme se s dětmi rozhodli, že vyzkoušíme jejich léčivou sílu a připravíme z květů nevařený sirup. Děti jich nasbíraly plnou mísu, rozložily je na papír aby z nich vylezli všichni brouččci. Ve třídě plnily sklenici květy a prosypávaly cukrem. Po naplnění ji uložily na slunečné místo na okně aby se cukr rychleji rozpustil. Po jeho rozpuštění dostane sirup krásně žlutou pampeliškovou barvu, přecedíme ho přes plátno a bude hotovo. Sirup budou děti pít s vodou jako osvěžující zdravý nápoj.
Bc. Simona Gajdová učitelka

Pampelišky posbíráme, sirup si z nich uděláme 1Pampelišky posbíráme, sirup si z nich uděláme 1Pampelišky posbíráme, sirup si z nich uděláme 1