Pamlsková vyhláška

29. 9. 2016

Jako škola sportovní víme, že pro sportovce je vedle pravidelného tréninku velice důležitá i pravidelná a kvalitní strava. S nadšením jsme tak uvítali novou vyhlášku ministerstva školství, které se pracovně říká pamlsková, jež zakazuje školám prodávat dětem nezdravé potraviny.Již dlouho se účastníme projektu Dotované mléko do škol, jenž nabízí dětem za velmi výhodné ceny mléčné výrobky z lokálních mlékáren. Nám je dodává ta bohušovická. Jsme velice rádi, že tohoto programu žáci naší školy hojně využívají a před výdejním místem se pravidelně tvoří dlouhé fronty. Do kostí našich dětí tak proudí potřebný vápník a do svalů bílkoviny. Pro letošní školní rok už bude platit, že odebírané výrobky nesmí být zbytečně moc doslazované, tučné či uměle dobarvované, apod. Pro organizmus sportovce i nesportovce je to vítaná zpráva, pro starostlivé rodiče, kterým záleží na stravovacích návycích jejich potomků, taktéž.