Paběrkování dýní

Ve středu jsme si na naší škole připomněli MEZINÁRODNÍ DEN POTRAVIN. Oslavili jsme jej návštěvou na nedaleké farmě pana Sýkory v Máslovicích. Jak celá akce probíhala popsali sami žáci....

Dne 16. 10. se naše třída vydala do Máslovic na sběr dýní.
Ráno jsme měli sraz ve třídě. Po zvonění bylo třeba vyzvednout přepravky u jídelny. Na výlet nás vyprovázela do Máslovic třída 4.C. Cesta autobusem nám trvala asi 30 minut. Vysadil nás na návsi a my se vydali hledat pana farmáře a pole s dýněmi. V blízkosti pole jsme se museli přezout do holínek. Po příchodu na farmu nám pan farmář vysvětlil, co vlastně budeme dělat. Pověděl nám, jaké druhy dýní na poli jsou. Dozvěděli jsme se, že na poli roste okrasná dýně, hokaido, nejstarší česká dýně zvaná veltruská a halloween dýně. Pak následovalo samotné sbírání dýní. Snažili jsme se sebrat co nejvíce dýní najednou. Vůbec nám nevadilo, že jsme od hlíny. Bláto jsme měli někteří až za ušima.
Po vysbírání dýní na políčku bylo třeba dýně roztřídit do bedýnek. Když byly bedýnky plné, šli jsme zpět do zázemí farmy. Pan farmář nám ukázal další druhy dýní. Poznali jsme máslovou, english pie, špagetovou a maďarskou. Velmi nás překvapila dýně maďarská, která byla úplně šedomodrá. Největším překvapením bylo, že jsme si dýně mohli i koupit. Cesta zpět utíkala rychleji než tam. Po příjezdu na nás čekaly paní kuchařky s teplým čajem. Nasbírané dýně byly předány do jídelny. Dozvěděli jsme se, že z nich bude dýňová polévka a zapečené brambory s dýní. I přes jednu lehkou přeháňku nás sbírání dýní velmi bavilo.
Žáci 3.E

Paběrkování dýní 1Paběrkování dýní 1Paběrkování dýní 1Paběrkování dýní 1Paběrkování dýní 1Paběrkování dýní 1