Ovoce a mléko do škol - spolupráce s fa Lactea o. p. s.

15. 6. 2020

Ke správným stravovacím návykům jistě patří i pravidelná strava. A pro dítě ve vývinu je svačina důležitá. Jak by jinak školáček měl sílu zvládnout školní vyučovaní, kdyby v lavici seděl s hladovým žaludkem i mozkem? Ve stravě školáka hrají významnou roli tzv. pomalé cukry obsažené v ovoci. Aby žáci mezi své správné návyky zařadili vhodné svačiny, léta spolupracujeme s fa Lactea o. p. s. v rámci programu Ovoce do škol. Žáci každý týden v pondělí dostávají ovocnou svačinku, na které si nejen pochutnají, ale díky ní i správně připraví své tělo na další várku učení. Tento oblíbený program je vždy na konci školního roku zakončen výjimečnou tečkou - ochutnávkou méně známych druhů ovoce a zeleniny. A protože některé vitamíny jsou rozpustné pouze v tucích, ovocná nabídka byla doplněna sýrem, mlékem a skyrem. Žáci si báječně a zdravě pochutnali.

Ovoce a mléko do škol - spolupráce s fa Lactea o. p. s.  1Ovoce a mléko do škol - spolupráce s fa Lactea o. p. s.  1Ovoce a mléko do škol - spolupráce s fa Lactea o. p. s.  1Ovoce a mléko do škol - spolupráce s fa Lactea o. p. s.  1