OSLAVY NAROZENIN A SVÁTKŮ - - DO TŘÍDY VÍTÁME OVOCE ČI ZELENINU ANEB K NÁM BONBONY NEPATŘÍ

20. 4. 2022

OSLAVY NAROZENIN A SVÁTKŮ -

- DO TŘÍDY VÍTÁME OVOCE ČI ZELENINU

ANEB K NÁM BONBONY NEPATŘÍ

V naší třídě máme děti, jejichž rodiče s námi velmi dobře spolupracují při naplňování programu Skutečně zdravé školy. Když některé z dětí v naší třídě slaví narozeniny nebo má svátek, rodiče pro nás připraví velmi pěkně vypadající "zdravé talíře" - tedy nakrájené a pestře poskládané ovoce nebo zeleninu, případně doplněnou zdravými koláčky či muffinky - většinou ze špaldové mouky.

Jako učitelky jsme rády, že rodiče přijali tuto skutečnost jako samozřejmost. Při oslavě si s dětmi vždy připomeneme, že nám zeleninka a ovoce udělají moc dobře v bříšku i v celém těle a zoubky poděkují, že se nám nekazí jako po bonbónech. Na nástěnku s programem SZŠ rádi dáváme osvědčené „zdravé“ recepty od rodičů.