Orientační běh

9. 5. 2017

ORIENTAČNÍ BĚH PODRUHÉ…:-)

Orientační běh se na Ladovce během několika let stal tradiční akcí. V letošním školním roce nám však situaci komplikovalo počasí. Původně se měl závod uskutečnit už v říjnu, ale spustil se takový liják, že vyběhnout do přírody se zkrátka nedalo. Proto jsme akci přeložili na 9. května. Pro změnu jeden z nejchladnějších dnů v týdnu…..tentokrát naštěstí bez májového deštíku. Počasí nám sice nepřálo, ale tento den jsme si opravdu užili.

Běhu se účastní žáci II. stupně, a to ve dvou kategoriích. Do první kategorie patří žáci 6. a 7. tříd, do druhé pak žáci 8. a 9. tříd. Pozitivní na tomto závodu je, že se v jednom družstvu setkají žáci sportovních i nesportovních tříd, napříč třídami, takže si někteří žáci mohou najít nové kamarády mezi dětmi z jiných tříd. Někdo by mohl namítnout, že žáci sportovních tříd jsou ve výhodě, protože družstva strávila na trase, která vedla krásnou okolní přírodou, průměrně jednu hodinu. Nicméně dnes to nebylo jen o běhu a fyzičce. Na trase na žáky čekalo deset otázek, všechny zaměřené na zdravý životní styl (strava, pohyb, sport…), takže se mohli uplatnit rovněž „Všeználci“. Kromě otázek pak všichni splnili čtyři discipliny, při nichž museli prokázat svou zručnost a šikovnost při střelbě ze vzduchovky, z luku, při zdravovědě a rovněž při zdolávání lanové dráhy.

Celou akci ukončilo nezbytné vyhlášení výsledků a my se už můžeme těšit na další ročník. Závěrem bych chtěla poděkovat všem svým kolegyním a kolegům, kteří se účastnili přípravy a nebo se podíleli na samotné realizaci závodu. Strávit dnes venku v zimě a větru půl dne byl takřka hrdinský čin. Zároveň děkuji i všem nesportovcům, kteří se statečně a s velkým nasazením pustili do závodu po boku sportovců….(narozdíl od některých, kteří tento den pojali jako další den volna:-(

Jitka Housková