Ohnivé menu

Dnes jsme s dětmi prožili v naší MŠ další živel – oheň.

Na dopolední svačinku paní kuchařky dětem nachystaly ohnivý zeleninový kotlík a bagetková očka. K obědu si děti vychutnaly lahodnou polévku z pečené mrkve, jako hlavní chod se servíroval dětský katův šleh s pečeným bramborem a oblohou. Odpoledne si děti na svačinku dopřály topinky s volským okem, sypané sýrem a cherry rajčátky. Ke všem chodům měly děti již tradičně na výběr vodu ochucenou ovocem, bylinkový čaj a u svačinek i čerstvé mléko. Jídelna byla vyzdobena ohnivými plamínky, svíčkami a nechyběl ani ohýnek uprostřed místnosti, abychom se ohřáli.

Oheň nás provázel dnes i venku. Na procházku jsme si vzali obruče, papírové plamínky, malé balonky, lana a švihadla. Společně s dětmi jsme si nachystali ohnivé dráhy. Trénovali jsme hrubou motoriku a fyzickou zdatnost. Hráli jsme pohybové hry na plamínky a hasiče, při kterých jsme procvičovali běh, rychlost a různé poskoky. Při hrách jsme podporovali vzájemné fandění a ne soutěživost, vítězové jsme totiž všichni.

Ohnivé menu 1Ohnivé menu 1Ohnivé menu 1Ohnivé menu 1Ohnivé menu 1Ohnivé menu 1Ohnivé menu 1Ohnivé menu 1Ohnivé menu 1Ohnivé menu 1Ohnivé menu 1Ohnivé menu 1Ohnivé menu 1Ohnivé menu 1Ohnivé menu 1