Od zrníčka k chlebíčku vede dlouhá cesta

25. 9. 2016

Od zrníčka ke chlebíčku

„ Od zrníčka k chlebíčku vede dlouhá cesta, ví to každé malé dítě z vesnice i města!“

Upéct dobrý chleba není jen tak, o tom už vědí i děti z mateřské školky Divišov. Během celého týdne si prošly celou cestu od obilného zrnka až k bochníčku čerstvého voňavého chleba. Na jejich dlouhé cestě za poznáním je provázela známá veršovaná pohádka od F. Hrubína – Kuřátko a obilí. Projekt byl v každé třídě samozřejmě přizpůsoben věku skupiny, ale i tak věříme, že se nám podařilo dětem přiblížit celý složitý proces výroby pečiva.

Díky pohádce se děti seznámily s mnoha druhy obilovin a také způsobu jejich zpracovávání. Mnoho praktických dovedností si také samy vyzkoušely. Třídily obilné zrno jako kdysi Popelka, zažily práci s cepy a samy si „ na vlastní kůži“ zkusily mlácení obilí, mlely,vážily, měřily, zadělaly těsto a společnými silami si každý vyválel svůj první bochník chleba. Během tohoto týdne nechybělo ani kreslení, malování, tvoření, hraní a zpívání. Děti si hrály na kuřátka, na Popelku,na snopy, na mlynáře…. Bylo toho mnoho a bylo to krásné a zajímavé.

Děti z MŠ Divišov