Ochutnávka školních obědů

Dne 19. 11. proběhl po třídních schůzkách v naší školní jídelně ochutnávkový večer. Rodiče našich žáků měli možnost ochutnat polévku, čtyři hlavní jídla, vybrat si čerstvou zeleninu z našeho pultu a neslazené nápoje, které běžně v naší škole žákům podáváme. Menu bylo složeno ze dvou tradičních jídel (svíčková s knedlíkem a boloňské špagety) a dvou nových zdravějších variant (přírodní treska se zeleninovými hranolky, fazolový kotlík s lámankovým chlebem), nesměla chybět ani domácí celerová polévka s krutonky, naplněný salátový bar a neslazené ochucené nápoje (voda se zázvorem či voda s pomerančem).

Děvčata ze skupiny Zdravá devítka navíc nabídla ochutnávku smoothie drinků vyrobených pomocí mixéru Froothie, jež obdržela jako dar za skvělou práci v projektu Skutečně zdravá škola. Celý ochutnávkový večer jsme mohli uskutečnit díky našim paním kuchařkám, pro které byly spokojené úsměvy na tvářích rodičů, prázdné mističky u výdejního okénka, žádosti o recepty a slova chvály velkou odměnou za jejich dosavadní práci a snahu ozdravit jídelníček pro naše malé strávníky.

Celým večerem se nesla příjemná a milá atmosféra. Pro příště už víme, že se podobné akce nemusíme vůbec obávat a rádi ji znovu zopakujeme.