Nepečené cukroví ve družině

Když jsme s hlavní paní vychovatelkou Alenou Klímovou přemýšlely, jaké zdravé cukroví bychom mohly s dětmi připravovat, napadlo mě využít video receptu na přípravu nepečených kuliček, který je uvedený zde na webu v sekci Pomůcky. Je tam sice celý metodický materiál pro učitele k použití při hodinách vaření, my jsme pro naše potřeby ale využily právě inspiraci pouze z tohoto video receptu:

Děti, které chtěly, si z domova přinesly vlastní suroviny k přípravě, takže se nám sešly vlašské ořechy (ty si děti samy i vyloupaly), lískové ořechy, mandle, strouhaný kokos, kvalitní strouhaná hořká čokoláda, kakao a především sušené švestky a datle bez pecek.

Děti byly úžasné, všechny chtěly pomáhat! A hlavně ochutnávat, to asi nemusím zdůrazňovat...:)

Nejdříve bylo potřeba několik minut povařit sušené ovoce ve vodě, vodu slít a ovoce řádně rozmixovat, přesunout do misky a nechat zchladnout v lednici. Rozmixovat oříšky a pak už vlastně záleželo na dětech, které ingredience si vyberou a smíchají dohromady...:) Takže nám vznikaly různé oblíbené kombinace, které děti vytvarovaly do kuliček, obalovaly a hned jedly! Byla to obrovská rychlost, s jakou kuličky mizely... Jen 2 zůstaly na ochutnání paní vychovatelce a panu řediteli!

Příště určitě přineseme víc surovin, aby si děti mohly kuličky odnést i domů rodičům...

A třeba některé děti tento recept i doma vyzkoušely nebo ještě vyzkoušejí jako skvělou variantu cukroví na vánoční stůl.

Hanka Murphy, rodič

Krásné Vánoce vám všem!