Návštěva ve voňavých zahradách

Dne 23. 5. 2018 proběhl v naší školce výlet na farmu Zahrady U Splavu v Doudlebách nad Orlicí. Zde se děti seznamovaly s pěstováním bylinek, samy si vyzkoušely sázení, zalévání, činnosti s již zralými rostlinami, absolvovaly také ochutnávku bylinkového nápoje a svačinky a odnesly si domů květináček s vlastnoručně zasazeným salátem, aby o rostlinku doma mohly dále pečovat. V rámci výletu, jsme také navštívili nedaleký „Babiččin dvoreček“, kde jsme se podívali na chov některých domácích užitkových zvířat.