Návštěva Kozí farmy Pěnčín

30. 5. 2017

Návštěva Kozí farmy Pěnčín Ve středu 3.5.2017 děti navštívily Kozí farmu v Pěnčíně. Sebou si vezly jako dárek pro zvířátka tvrdý chléb. Na této farmě děti také viděly pávy, perličky, husy, ovce a navštívily korálkovou dílnu. Při prohlídce se povídalo o chovaných plemenech, výrobě sýrů a mléka, poté byl promítán film. Výlet byl velmi pěkný a přínosný, děti poznaly chov kozí a jak se o zvířátka starat. Velmi krásný byl velký kozí výběh v blízkosti areálu, kde si děti zvířátka mohly i pohladit. Tento výlet byl velmi prospěšný i projektu Skutečně zdravá škola (www.skutecnezdravaskola.cz), do kterého je naše školka zapojena.