Návštěva farmy v Krhanicích

5. 11. 2019

Na jaře 2019 naše dvě třídy z MŠ navštívili farmu pana Františka Mikoláška z Krhanic. Dodává do naší MŠ mléčné výrobky již několik let.

Pan Mikolášek nás provedl svou farmou, ukázal nám telátka mladší i starší, krávy plemene Holstein a Braunswiss i plemenného býka. Dětem se hodně líbila nejmladší telátka, pozorovaly je, jak si spokojeně přežvykují ve svých kójích. Telátka naopak zvědavě sledovala děti. Dozvěděli jsme se, kolik mléka krávy denně nadojí a jaké množství jogurtu, zakysané smetany nebo tvarohu se z jejich mléka vyrobí. Pan Mikolášek nám také vyprávěl, jak se takový jogurt a tvaroh vyrábí. Pro děti to bylo objevné, některé si myslely, že se jogurt z kraviček rovnou nadojí :).

Návštěva farmy byla prima a i díky slunečnému počasí jsme si ji užili. Potvrdili jsme si, jak je osobní zkušenost důležitá v procesu poznávání a učení. Vždy, když děti ve školce pijí mléko, tak hlásí:“A to je to mlíčko od Mikoláškových kraviček, co jsme viděly, že ano?“ Máme pocit, že od této návštěv konzumují mléčné výrobky více a s větší chutí.

Jsme rády, že jsme si z tohoto výletu všichni přinesli mnoho poznatků a obohacujících informací. Těšíme se, až si zase na jaře návštěvu farmy zopakujeme.

Návštěva farmy v Krhanicích 1Návštěva farmy v Krhanicích 1Návštěva farmy v Krhanicích 1Návštěva farmy v Krhanicích 1